The MultiPlus, as the name suggests, is a combined inverter and charger in one elegant package. Its many features include a true sine wave inverter, adaptive charging, hybrid PowerAssist technology, plus multiple system integration features.
| Length | 110.0 mm |
| Width | 214.0 mm |
| Height | 375.0 mm |
| Weight | 11.5 kg |
| Country of origin | Kina |
| Voltage group | DC/AC |
| Input / Output voltage | 12/230 |
| Power (VA) | 800.0 VA |

